Čištění filtrů DPF

Vlastníte automobil s dieslovým motorem a trápí Vás problém s filtrem pevných částic DPF?

Pokud je Váš DPF/FAP/SRC/CAT/GPF filtr natolik zanesen, že nepomáhá automatická regenerace, popř. se už ani sama nespustí, nevhodnějším řešením je vyčištění filtru pevných částic DPF. Oproti výměně Vás jeho vyčištění vyjde mnohem levněji.

Filtr pevných částic DPF/FAP/SRC/CAT/GPF, je součástí výfukového systému automobilů s naftovým motorem, jehož úkolem je zachycení a odstranění prachových částic z výfukových zplodin. Tímto filtrem jsou vybaveny všechny dieslové automobily splňující emisní normu Euro 5.

I přes veškerou snahu automobilu o pasivní nebo aktivní regeneraci filtru, má filtr pevných částic DPF svoji životnost. Výměna DPF filtru je však finančně nákladnou záležitostí pohybující se v řádu několika desítek tisíc korun a je tak nepříjemným strašákem majitelů dieslových vozidel s nájezdem větším než 150 000 km.

NEZOUFEJTE! Řešením Vaší situace je vyčištění filtru pevných a tím dosažení cca až 90 % stavu nového filtru za zlomek jeho pořizovací ceny.

Vlastníme moderní zařízení na čištění DPF/FAP/SRC/CAT/GPF filtrů. Čištění provádíme pro vozy osobní, užitkové, nákladní, autobusy, stavební či zemědělskou techniku. Po vyčištění filtru pevných částic obdržíte protokol o čištění s fotodokumentací Vašeho filtru.

Jak probíhá čištění filtru DPF?

  • Kontrola stavu DPF filtru (vizuálně + speciální kamerou)
  • Kontrola tlakovou zkouškou v čistícím stroji
  • Následné čištění tlakovým mytím s teplou vodou a speciálním chemickým roztokem
  • Vysoušení horkým vzduchem
  • Kontrola tlaku průchodnosti filtru
  • Vystavení certifikátu o vyčištění DPF filtru, vč. fotokokumentace‌

Abyste předešli nevratnému poškození Vašeho DPF filtru, doporučujeme včasnou kontrolu a jeho vyčištění.


Objednejte se do našeho autoservisu a my Vám problém pomůžeme vyřešit.